Haraç vermeyen esnafı öldürdü: Tüfekle ateş etme anı kamerada

Adana'da, cep telefonu satan Suriye uyruklu Ahmed Madarati'nin (30), haraç vermeyi reddetmesi üzerine öldürüldüğü olaya ilişkin güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı.

Gündem 21 Eylül 2023
Bu haber 8 ay önce yayınlandı

Olay, 18 Eylül’de saat 15.00 sıralarında Seyhan ilçesi Mirzaçelebi Mahallesi’nde meydana geldi. Cep telefonu satışı yapan Ahmed Madarati’nin iş yerine gelen kimliği belirsiz kişi, haraç istedi. Madarati haraç vermeyi reddedince şüpheli, bu kez de cep telefonu vermesini söyledi. Madarati bu teklifi de reddedince şüpheli, çıktığı iş yerine av tüfeğiyle geri geldi. Şüphelinin, Madarati’ye doğrultup tetiğe bastığı silah tutukluk yaptı. Madarati ara sokağa kaçtı. Şüpheli, takip ettiği Madarati’yi sokak ortasında vurup, kaçtı. Hastaneye kaldırılan Madarati, hayatını kaybetti. Silahlı saldırıya ilişkin güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde, şüphelinin iş yerine av tüfeğiyle geldiği ve Madarati’nin kaçtığı anlar yer aldı. Şüphelinin önce Madarati’nin peşinden koştuğu ve cinayetin ardından geri dönüp iş yerine 2 el ateş ettiği anlar da kayda yansıdı. Polis ekipleri, cinayet şüphelisinin kimliğinin saptanıp yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.

Ankara’daki haraç saldırısının videosu çıktı: Güpegündüz silahlar patladı ama kimse şikayetçi olmadıAnkara’daki haraç saldırısının videosu çıktı: Güpegündüz silahlar patladı ama kimse şikayetçi olmadı

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.