İstanbul başsavcılığından ‘Bizde de Fransa gibi olur’ soruşturması

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca Fransa'da meydana gelen olaylara benzer olayların Türkiye'deki mülteciler açısından yaşanabileceğine ilişkin sosyal medyada provokatif paylaşım yapanlar hakkında resen soruşturma başlatıldı.

Gündem 3 Temmuz 2023
Bu haber 10 ay önce yayınlandı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Fransa’da devam eden sokak eylemleri sonrası harekete geçti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca Fransa’da meydana gelen olaylara benzer olayların Türkiye’de yaşayan mülteciler açısından yaşanabileceğine ilişkin sosyal medyada provokatif paylaşım yapanlar hakkında resen soruşturma başlatıldı.

Savcılıkça yapılan açıklamada, “Son günlerde Fransa’da meydana gelen olaylar ile ilgili olarak benzer olayların ülkemizde yaşayan mülteciler açısından da olabileceği yönünde halkı kin ve düşmanlığa tahrik içeren, yanıltıcı, gerçek dışı ve yanlış algı oluşturarak kamu düzenini ve kamu barışını bozmaya yönelik provokatif ve manipülasyon içeren paylaşımlar yapan sosyal medya hesaplarının tespiti ile suç ve suç unsuru bulunan paylaşım yapan, açıklama ve yayın yapan şüpheliler hakkında re’sen soruşturma başlatılmış olup şüphelilerin tespiti için emniyete müzekkere yazılmıştır” denildi.

Fransa diken üstünde: Macron Almanya ziyaretini erteledi, olay anının ses kaydı ortaya çıktıFransa diken üstünde: Macron Almanya ziyaretini erteledi, olay anının ses kaydı ortaya çıktı

 

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.