Kapadokya’ya yolundaki turist çift, Konya’daki çadırda kâbusu yaşadı

Fransalı turist çift, bisikletleriyle Kapadokya’ya giderken mola verdikleri Emirgazi’de korkunç saatler yaşadı. Kaldıkları çadırda saldırıya uğradılar, gasp edildiler, genç kadın darp ve taciz edildi. Utanç verici olayla ilgili 2 tutuklama yapıldı.

Gündem 20 Ağustos 2023
Bu haber 6 ay önce yayınlandı

Konya’da kamp yapan Fransa uyruklu Camila M. ile erkek arkadaşı Quantu S.’yi çadırlarında darp edip, genç kadını taciz eden ve kamp malzemelerini gasp den E.P., ve T.Y., tutuklandı.

olay, perşembe günü Emirgazi ilçesinde meydana geldi. Bisikletle seyahate çıkan Camila M. ve Quantu S., bir süre önce Türkiye’ye geldi. Çift, Kapadokya’ya gitmeden önce Karapınar Kayacık Mahallesi’nde bir aileye misafir oldu.

Ertesi sabah bisikletleriyle ilçeyi gezen ikili, daha sonra Kapadokya’ya gitmek üzere yola çıktı. Akşam saatlerinde Emirgazi sınırlarına ulaşan Camila M. ve Quantu S., karanlıkta yolculuğun tehlikeli olabileceği düşüncesiyle ilçeye 2 kilometre mesafedeki Gazi Türbesi’nin yanına çadır kurdu.

Turu yarım bırakıp Gürcistan’a geçtiler

Dinlenmeye çekilen turistlere 2 kişi saldırdı. Turistleri darp dip, Camila M.’yi taciz eden şüpheliler, kamp malzemelerini de gasp ederek kaçtı. Turist çift Emirgazi Jandarma Komutanlığı’na gidip şikayetçi oldu.

Olayla ilgili çalışma başlatan jandarma ekipleri, kimliklerini belirlediği şüpheliler E.P. ve T.Y.’yi sabaha karşı evlerinde yakalayarak gözaltına aldı. İşlemlerinin ardından Karapınar Adliyesi’ne sevk edilen 2 şüpheli, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Ereğli Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.

Fransız çiftin ise Türkiye turlarını yarıda bırakıp Gürcistan’a geçtiği öğrenildi.

Türkiye Kültür Yolu Festivalleri Kapadokya ayağıyla başlıyorTürkiye Kültür Yolu Festivalleri Kapadokya ayağıyla başlıyor

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.