Sel bölgesinde yuhalanan Kılıçdaroğlu: İktidarımızda protesto suç olmayacak

Gündem 16 Mart 2023
Bu haber 1 yıl önce yayınlandı
Kılıçdaroğlu; Akşener ve Davutoğlu ile birlikte sel bölgesini ziyaret etti.

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Şanlıurfa’da sel bölgesini ziyaret etti.

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Şanlıurfa’da hiç kimse kendisini yalnız hissetmesin. Biz buraya Millet İttifakı’nın genel başkanları olarak değil sadece, biz buraya aynı zamanda mayıs ayında kurulacak olan hükümetin temsilcileri olarak da geldik” dedi. Konuşmasında “dirençli kentler” vurgusu yapan Kılıçdaroğlu, konuya ilişkin vaatlerini sıraladı.

Kılıçdaroğlu konuşması sırasında hükümeti eleştirince kalabalık arasından bir kişi “Burası siyaset yeri değil, acımız var ya” diye tepki gösterdi. Ardından kalabalık arasındaki bazı kişiler Kılıçdaroğlu’nu yuhaladı. Daha sonra konuya ilişkin Kılıçdaroğlu’yla konuşan gazeteci İsmail Saymaz, Kılıçdaroğlu’nun, “AK Parti Gençlik Kolları deniyor ama önemli değil, Millet İttifakının iktidarında protesto suç olmayacak” dediğini aktardı.

Kılıçdaroğlu konuşmasında özetle şöyle dedi:

“Şanlıurfa’da hiç kimse kendisini yalnız hissetmesin. Biz buraya Millet İttifakı’nın genel başkanları olarak değil sadece, biz buraya aynı zamanda mayıs ayında kurulacak olan hükümetin temsilcileri olarak da geldik.

Pek çok sorun var biliyoruz. Ağır sorunların faturalarını sade vatandaş ödüyor bunu da biliyoruz. İnsanlar hayatlarını kaybetti bunu da biliyoruz, görüyoruz, okuyoruz, dinliyoruz. Şikayetler var, onları da dinliyoruz. Eğer bir ülke iyi yönetilirse afetlere karşı dirençli kentler oluşur. Efendim su mu olur, sel mi olur, aşırı rüzgâr mı olur, deprem mi olur… Dirençli kentler yaratmak zorundasınız. Bunları yaratmadığınız zaman siz bu ülkeyi neden yönetiyorsunuz, nasıl yönetiyorsunuz?

Şurada az önce gördük. Alt geçit yapmışlar, bir pompayı getirmek için Allah aşkına söyler misiniz saatlerce beklenir mi ya? Bu nasıl bir yönetim anlayışıdır? Bu nasıl bir devlet yönetimidir?

Bütün bunların hepsini çözeceğiz. Hiç kimse kendisini umutsuz hissetmesin. Tamamını çözeceğiz. Yeni bir anlayışla, zihniyeti tamamen değiştirerek, kim görevini yapıyorsa başımızın üstüne. Ama kim görevini yapmayıp da ölümlere yol açan olaylara ortam hazırlıyorsa, kimse kusura bakmasın ona da ‘güle güle’ demek zorundayız.

Hepimiz gelişmelerin farkındayız. Ne olduğunu biliyoruz ve hiç kimse az önce de ifade ettim, kendisini umutsuz hissetmesin. Allah nasip ederse bütün bu sorunları, hepsini çözeceğiz. Bir araya gelip çözeceğiz. Bir aradayız, beraberiz, ülkenin sorunlarını gayet iyi biliyoruz. Kentlerin iyi yönetilmediğini de gayet iyi biliyoruz. Ama bunların tamamını akılla, bilgiyle, bilimle çözmek mümkün.”

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.