Menzil’den sonra ‘Risale-i Nur Sözler Cemaati’nden Erdoğan’a destek

Menzil tarikatının ardından, 'Risale-i Nur Sözler Cemaati' adlı grup da seçimlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Cumhur İttifakı'nı destekleyeceğini açıkladı.

Gündem 20 Mart 2023
Bu haber 1 yıl önce yayınlandı

Menzil tarikatına bağlı Semerkand Vakfı “Hem Cumhurbaşkanlığı hem de Milletvekili Genel Seçimlerinde Cumhur İttifakı’nı destekliyoruz” açıklaması yapmıştı.

Menzil’den sonra ‘Risale-i Nur Sözler Cemaati Meşveret Heyeti’, bir açıklama yayınlayarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a oy vereceklerini ilan etti.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Üstadımız Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri hayatı boyunca siyasetten uzak durduğu halde Adnan Menderes başa geçince Halk Parti’ye karşı Demokrat Parti’yi açıkça desteklemiş, bunun sebebini soranlara da şu cevabı vermiş: ‘Çünkü Halk Partisi iktidara gelecek olursa, komünist kuvveti aynı partinin altında bu vatana hâkim olacaktır…’

Üstadımızdan sonra hizmetinde bulunan talebeleri, varis ve vekilleri aynen bu istikamet üzere hareket etmişler. Her zaman sol partilerin karşısındaki umumun teveccühünü kazanmış kitle partisi olan en büyük sağ partiye oylarını verip desteklemişler. Bu hususta herkesi teşvik etmişler.

Bu meyanda bir zaman Adalet Partisi, daha sonra Anavatan Partisi yani Turgut Özal’ı, sonra da AK Parti’yi ve Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ı açıkça desteklediler. Biz buna şahidiz ki: Başta Mustafa Sungur Ağabey olarak Hüsnü Bayram, Abdullah Yeğin, Said Özdemir, Ahmet Aytimur Ağabeylerimizin tamamı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a bu manada ciddi destek verdiler. Aleyhte konuşturmadıkları gibi konuşmak isteyenleri de şiddetle ikaz ediyorlardı…”

 

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.