Gündem 29 Ekim 2023
Bu haber 4 ay önce yayınlandı

Mete Gazoz’dan TVNET’e 100. yıl ‘ok’u

Olimpiyat şampiyonu milli okçu Mete Gazoz, TVNET'in Cumhuriyet'in 100. yılına ilişkin afişinde kendi fotoğrafına yer verip, Mustafa Kemal Atatürk’e yer vermemesine tepki gösterdi. Gazoz, TVNET’in gönderisini alıntılayarak Atatürk fotoğrafını paylaştı ve "Doğru kullanım şekli" notunu düştü.

Olimpiyat ve dünya şampiyonu milli okçu Mete Gazoz, TVNET’in Cumhuriyet’in 100. yıldönümüne ilişkin hazırladığı afişe sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

TVNET’in afişinde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk yerine Mete Gazoz yer aldı.

Afişe tepki gösteren Gazoz Atatürk fotoğrafını paylaşarak, “Doğru kullanım şekli” dedi.

Bayrağı kapan meydanlara indi: Bir gün önceden 100. yıl coşkusuBayrağı kapan meydanlara indi: Bir gün önceden 100. yıl coşkusu

TVNET’in afişine sosyal medya kullanıcıları da tepki gösterdi. Kullanıcılar ayrıca Mete Gazoz’a da yaptığı paylaşım nedeniyle destek verdi. TVNET Mete Gazoz’un yanıtının hemen ardından gönderiyi sildi.

Öte yandan Gazoz dün gece 29 Ekim’in ilk saatlerinde Antalya’nın Kemer ilçesinde Cumhuriyet’in 100. yılı kutlamaları kapsamında Yunan mitolojisine ‘Olimpos’un Sönmeyen Ateşi’ olarak konu olan Yanartaş Milli Parkı’ndaki ateşle ok yakıp, atış yaptı.

Yanartaş’taki sönmeyen ateş

‘Olimpos’un Sönmeyen Ateşi’ olarak bilinen Yanartaş, Antalya’nın Kemer ilçesi Çıralı köyü yakınlarında bulunan bir doğal gaz kaynağı. Denize yakın bir konumda yer alan ve taşlar arasından çıkan alevler turistlerin ilgisini çekiyor. Alevlerin 2 bin 500 yıldır yandığı ve Yunan mitolojisine de konu olduğu biliniyor.

Cumhuriyet ve edebiyat: Nobel'e uzanan sancılı bir serüvenCumhuriyet ve edebiyat: Nobel’e uzanan sancılı bir serüven

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.