Şehit paylaşımlarına operasyon: 110 kişi tespit edildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya Pençe-Kilit Harekat bölgesindeki şehitlerle ilgili sosyal medya üzerinden terör örgütünü öven ve yanıltıcı bilgi yayan 110 şüpheli tespit edildiğini açıkladı. Yerikaya 6 kişinin ise yakalandığını duyurdu.

Gündem 13 Ocak 2024
Bu haber 3 ay önce yayınlandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya üzerinden terör örgütünü öven, propaganda yapan ve yanıltıcı bilgiler yayınlar yapan 110 şüphelinin tespi edildiğini açıkladı.

95 şüphelinin yurtdışında olduğu ve haklarında işlem başlatıldığını açıklayan Yerlikaya, “Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele ve Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlıkları koordinesinde yürütülen çalışmalar kapsamında tespit edilen 15 şüpheliye yönelik yapılan operasyonlarında 6’sı yakalandı. 9’u ile ilgili çalışmalar devam etmektedir” dedi.

Öte yandan Yerlikaya, 110 hesap yöneticisi ve kullanıcılarının 98’ine bölücü terör örgütü propagandası yapmaktan, 12’sine ise provokatif bilgiyi yaymak suçlarından işlem yapıldığını kaydetti.

Acı haber yine Irak'tan: Teröristlerle çıkan çatışmada 9 asker şehit oldu, 4 asker yaralıAcı haber yine Irak’tan: Teröristlerle çıkan çatışmada 9 asker şehit oldu, 4 asker yaralı

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.