Sinan Oğan malikanesinin kapılarını açtı, sosyal medya onu konuştu

Genel seçimlerde cumhurbaşkanı adayıyken 'Cehennemin kapılarını kapatacağız' dedikten sonra bir anda Erdoğan'ı desteleme kararı alan Sinan Oğan malikanesini kapılarını Azeri basınına açtı. Gün boyu evin fiyatı ve büyüklüğü konuşuldu.

Gündem 2 Nisan 2024

Geçen yıl yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ATA İttifakı’nda cumhurbaşkanı adayı olarak giren ama ikinci turda aniden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyen Sinan Oğan evinin kapılarını Azeri bir gazeteciye açtı. İctimai TV’deki ‘Persona’ kanalına katılan Sinan Oğan bahçede konuştuğu gazeteciye “Arkadaşlarımız tez tez gelir” dedi.

Azeri lehçesiyle konuşan Sinan Oğan sadece aile dostlarını eve davet ettiğini ve ilk defa evini bir gazeteciye açtığını söyledi. Gazetecinin “İlk defa ben bir milyon dolarlık bir bahçeye geldim” demesi üzerine Oğan “Burası bir milyon dolardan fazla eder” dedi. Sinan Oğan bu sözlerin ardından bütün hayatının sade olduğunu da savundu.

“Aşağı da bizim, birazdan oraya da bakarız. Futbol sahamız var. Kızım voleybola gidiyor. Ufak bir voleybol sahamız var. Yani burası büyük bir yer. Geniş bir yer” diyen Oğan kameralara malikaneyi gezdirdi ve çocuklarının oyun oynadığı ağaç evi, malikanede bulunan açık hava sinemasını ve bostanı gösterdi.

Bu video sosyal medyada yayılınca gün boyu hakkında konuşuldu. Videoya gelen eleştirilere de yanıt veren Sinan Oğan şunları söyledi:

“Tüm cumhurbaşkanı adayları bir seçim hesabı açar ve seçim bağışı yapılır. Diğer adaylar Sn. Erdoğan’ın da vardı, Sn. Kılıçdaroğlu’nun da. Üstelik onlar hazine yardımı ve devlet, belediye vs imkanları da kullandı. Hazine yardımları, devlet ve belediye imkanlarına rağmen onların açtığı hesap size batmadı da benimki neden battı? Onların da seçim bağış hesabı olduğunu bilmeyecek kadar cahil misiniz, yoksa kasıtlı algı yapacak kadar alçalmış manipülasyoncu musunuz?

Ayrıca burayı 2020 yılında aldım. Geçmiş yıllarda bu bahçeden çok sayıda fotoğraflar paylaştım. Beni takip edenler de yakından bilir burayı. Ayrıca içinde basket sahası yok. Boş toprağa bir kale koyup arada futbol oynadık, iki de direk dikip file gerip arada voleybol oynuyoruz. Umarım bu açıklamalardan sonra efendice özrünüzü diler, bir daha da algı yapmak için bu kadar küçülmezsiniz.”

Zafer Partisi İstanbul İl Başkanlığı da Sinan Oğan’a daha önce atılan bir tweet üstünden tepki gösterdi. Sosyal medyada yapılan açıklamada Sinan Oğan’ın “Hadi bir kampanya başlatalım her AKP’li evine bir Suriyeli alsın” tweeti alıntılandı ve “Sinan Oğan en az 500 tane Suriyeli barındırabileceği malikanesini tanıttı” dendi.

2023'te en çok Sinan Oğan merak edildi, aşure tarifi arandı2023’te en çok Sinan Oğan merak edildi, aşure tarifi arandı

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.