Türkeş’in kızından ‘Sinan Ateş’ tepkisi: Babamın kemikleri sızlıyor

MHP'nin kurucusu Alparslan Türkeş’in kızı Ayyüce Türkeş Taş, Ankara'da uğradığı suikastın ardından hayatını kaybeden Sinan Ateş ile ilgili bir yazı kaleme aldı. MHP'ye tepki gösteren ve cinayetin destekçilerinin hala korunduğunu belirten Taş, "Babamın kemikleri sızlıyor" dedi.

Gündem 6 Nisan 2023
Bu haber 11 ay önce yayınlandı

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, 30 Aralık 2022’de Ankara’nın Çankaya ilçesinde motosikletli iki kişinin silahlı saldırısına uğramıştı. Başından yaralanan Sinan Ateş kaldırıldığı hastanede vefat etmişti.

Cinayetle ilgili soruşturma MHP’li isimlere uzanmıştı. Şimdiye kadar MHP İstanbul İl Yönetim Kurulu üyesi Ufuk Köktürk, iki özel harekat polisi, cinayeti organize etmekle suçlanan Doğukan Çep, Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Emre Yüksel ve tetikçi Eray Özyağcı’yı Ankara dışına çıkarttığı iddia edilen Tolgahan Demirbaş dahil 19 kişi tutuklandı. Tetikçi olduğu öne sürülen Eray Özyağcı’ysa 8 Şubat’ta yakalanarak tutuklandı. Özyağcı’nın Yunanistan’a kaçırılmak istendiği ortaya çıkmıştı.

Ülkü Ocakları’nda yöneticilik yapmış bir şüpheli, Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı ve Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’un evinden gözaltına alındı. MHP sessiz kalmakla ve cinayetin arkasındaki güçlere sahip çıkmakla eleştirildi.

'Savcının yetkileri kaldırıldı' iddiası yalanlandı... Eski Hakim 10Haber'e konuştu: Sinan Ateş soruşturmasında sona gelindi‘Savcının yetkileri kaldırıldı’ iddiası yalanlandı… Eski Hakim 10Haber’e konuştu: Sinan Ateş soruşturmasında sona gelindi

Türkeş’in kızından sert eleştiri

Dün de MHP’nin kurucusu Alparslan Türkeş’in kızı Ayyüce Türkeş Taş, Sinan Ateş’in öldürülmesiyle ilgili bir yazı kaleme aldı. MHP’yi sert şekilde eleştiren Türkeş Taş yazısında, “Bu cinayet, bana göre Türkiye’nin gelmiş olduğu korkunç noktayı gözler önüne sermektedir. Babam Alparslan Türkeş’in kemikleri ne kadar sızlıyor” ifadelerine yer verdi.

Babasının ölüm yıldönümü nedeniyle Ciddi Gazete’de bir yazı kaleme alan Taş “Ankara’nın göbeğinde, en güvenlikli olan yerde, gündüzün ortasında, gözler önünde koskoca Ülkü Ocakları’nın eski başkanı katlediliyor. Ne acıdır ki, bu katliamın destekçilerinin de Türkiye’nin sigortası olan MHP’nin aktif üyeleri olduğuna dair bir sürü kanıt, belge ortaya çıkıyor ama MHP’den bu katliam ile ilgili tek bir açıklama ya da hareket gelmezken, bu destekçiler hala korunuyor. Hatta, hakkında katliama karışan kişiyi apaçık korumak ile ilgili bir sürü iddia olan MHP milletvekili şahıs, 14 Mayıs seçimlerinde aday adayıyım diye sosyal medyada bir sürü fotoğraf yayınlıyor. Ve bu olay hiç yaşanmamış gibi hayatlarına devam ediyorlar. Sözün bittiği yer…” ifadelerini kullandı.

Taş yazısının devamında ise şu ifadelere yer verdi:

“Hukukun üstünlüğünü her şeyin üstünde tutan babam Alparslan Türkeş’in kemikleri ne kadar sızlıyor… O parti içinde bulunan herkes tepeden tırnağa bu şuurla hareket etmelidir. Bunun hesabını vermekten olur da bu dünyada kurtulma imkânı bulsalar bile, Ahirette bulamayacaklardır. Babamın dediği gibi; ‘Ülkücü’den mafya; mafyadan Ülkücü olmaz.’ Ülkücü’nün, Ülkü Ocakları’nın, MHP’nin adı mafya ile uyuşturucu ile torbacı ile bir arada anılamaz.”

Sinan Ateş’in ablasından video: Adam satmak yokSinan Ateş’in ablasından video: Adam satmak yok

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.