30. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali başvuruları bekliyor

30. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali için hazırlıklar başladı. Adana Büyükşehir Belediyesi başvuruların başladığını duyurdu. 18-24 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek festivalde, yarışma bölümüne katılmak isteyenler 7 Ağustos'a kadar başvuru yapabilecek. 

Kültür Sanat 5 Temmuz 2023
Bu haber 1 yıl önce yayınlandı
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, yapılan resmi açıklamada sinemaya ve sanata desteklerinin kesintisiz süreceğini söyledi.

30. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali için hazırlıklar başladı. Adana Büyükşehir Belediyesi başvuruların başladığını duyurdu.

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması”, “Belgesel Film Yarışması”, “Uluslararası Kısa Film Yarışması”, “Ulusal Öğrenci Kısa Film Yarışması” ve “Adana Kısa Film Yarışması” bölümlerinin yer alacağı festivalde, yarışma bölümüne katılmak isteyenler 7 Ağustos’a kadar başvuru yapabilecek. Festivalde dünya sineması seçkisi, özel gösterim bölümleri, belgesel gösterimleri, söyleşiler, atölye çalışmaları, sinema sempozyumu ve sergiler, sanatseverlerle buluşacak. Festival, 18-24 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.

Geçen seneki festivalde Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda En İyi Film ödülü Ziya Demirel’in ‘Ela ile Hilmi ve Ali’ filmine verilmişti. En İyi Erkek Oyuncu ödülünü ‘Çilingir Sofrası’ filmindeki rolleri ile Ahmet Rıfat Şungar ve Barış Gönenen alırken; En İyi Kadın Oyuncu ödülü ‘Ela ile Hilmi ve Ali’ filminden Ece Yüksel ile ‘Bana Karanlığını Anlat’ filmindeki rolüyle Aslıhan Gürbüz layık görülmüştü.

Türk sanatçının deprem konulu eseri Van Gogh Müzesi'ndeTürk sanatçının deprem konulu eseri Van Gogh Müzesi’nde

 

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.