Ak Parti’den Ümit Özdağ çıkışı: Kılıçdaroğlu, ya HDP’ye ya Zafer Partisi’ne yalan söylüyor

Zafer Partisi'nin Kemal Kılıçdaroğlu'na oy çağrısı yapmasını eleştiren AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Kılıçdaroğlu ya HDP'ye ya Zafer Partisi'ne yalan söylüyor. Bu iki uç yan yana gelemez" dedi.

Siyaset 26 Mayıs 2023
Bu haber 1 yıl önce yayınlandı
ümit özdağ kemal kılıçdaroğlu ömer çelik

Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı ikinci tur seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Zafer Partisi’nin Millet İttifakı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğini açıklamasını değerlendiren Çelik, “Zafer Partisi’nin durduğu yerle HDP’nin durduğu yer birbirinin zıttı. Bu iki uç yan yana gelemez” dedi.

Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı ikinci tur seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Zafer Partisi’nin Millet İttifakı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğini açıklamasını değerlendiren Çelik, “Zafer Partisi’nin durduğu yerle HDP’nin durduğu yer birbirinin zıttı. Bu iki uç yan yana gelemez” dedi.

Ak P arti Sözcüsü Çelik’in açıklamaları şöyle:

“Zaten gördünüz ilk turda Cumhurbaşkanımızı geride gösteren anket şirketleri de önde göstermeye başladı.

Türkiye ilk defa böyle bir deneyim yaşıyor, ikinci tur. Cumhurbaşkanımızın fark atacağı bir tur bekliyorum.

İki tane teşekkürümüz var, bir tanesi ittifakımıza destek veren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz, ikincisi sandığa gidip oy kullanan vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz. CHP’li seçmen çalıştı, başka partiler kazandı.

Bir tablo ortaya çıktı. Terörle mücadele son derece önemlidir. Teröre destek verenlerin terörist başına imtiyaz vereceğiz demelerine Kılıçdaroğlu’nun sessiz kalması seçmende kırılma yaşattı. Hiçbir CHP Genel Başkanının Kılıçdaroğlu kadar sessiz kaldığı görülmemiştir. Terör meselesinde muğlak duruyor.

Bir hafta içinde sahte bir milliyetçilik üretmeye başladılar. Şu anda yaptığı şey pankart siyaseti. Pankartlarla seçmeni yanıltabileceğini düşünüyor.

CHP'nin vekil listesine giremeyen Abdüllatif Şener ile İbrahim Kaboğlu'nun 'istikrar' polemiğiCHP’nin vekil listesine giremeyen Abdüllatif Şener ile İbrahim Kaboğlu’nun ‘istikrar’ polemiği

‘Kılıçdaroğlu HDP ve Zafer Partisi’ne yalan söylüyor’

Sayın Kılıçdaroğlu ya HDP’ye ya Zafer Partisi’ne yalan söylüyor. Kılıçdaroğlu için söylediğim gibi siyasi iflas.

Bu kadar uçlar arasında bu kadar savrulabilmesi, kendi ittifakı içinden de tepki geldi. Zafer Partisi aşırı sağcı sözler söylüyor HDP’nin tam tersi. Ya HDP’ye ya Zafer Partisi’ne yalan söylüyor. Ben hala bunların ikisini de yan yana tutarım diyorsa siyasi iflastır.

Şimdi bu gelinen noktada açık konuşmak lazım. HDP Kandil’den gelen mesajı bekleyecektir diye arkadaşlara söyledim. Zafer Partisi’yle bu ittifak karşısında HDP hala Kılıçdaroğlu’nu destekliyorum diyorsa kendi seçmenine yalan söylüyor. Net bir tablo çıktı ortaya. Zafer Partisi ve HDP iki uç, yan yana gelebilecek iki uç değil.

Kılıçdaroğlu dün yaptığı ortaklıkla Millet İttifakı’nı fiilen dağıtmıştır. HDP hedef kitlesine yalan söylediğini açık bir şekilde ortaya koymuştur.

‘Türkiye mülteci kampı değildir, mutlaka dönecekler’

Türkiye ölümden kaçanlara kucak açmıştır. Türkiye’nin tutarlı bir politikası vardır. geri dönüşün teşvik edilmesiyle ilgili, göçmenleri geri dönüşü daha da hızlanacak. Bunlar zaten burada kalmayacaklar, dönecekler. Dönüşleri hala devam ediyor. Normalleşme dönemiyle daha da hızlanacak. Belli konularda mutabakat sağlandığında liderler bazında da görüşme olacaktır. Türkiye bir mülteci kampı değildir, mutlaka dönecekler. Kılıçdaroğlu 10 milyon daha Suriyeli gelecek diyor, söylediği yalandır. Hiçbir insanı bizim insanımız ölüme göndermez. Normalleşme süreci daha da hızlanacak.

Montaj kaset açıklaması

Montajdır, şudur budur siyasette kullanılmaz. Onlar da şunu demiştiniz, bunu demiştiniz diye video hazırlıyor.

Gençler de öyle bir şey yapmışlar. Kılıçdaroğlu’na destek veriyoruz diyerekten terörist başına imtiyaz vs dediler. Dün bir tanesi çıkmış diyor PKK bu açıklamaları Cumhur İttifakı kazansın diye yapıyor.

Şimdi söylesinler PKK bir terör örgütüdür ve silah bırakmalıdır.

Bütün siyaset alanını var eden şey meşruiyettir.

Biz tezkere getiriyoruz itiraz ediyorsunuz. Sonra utanmadan pankart asıyorsunuz.”

 

Kılıçdaroğlu ve Özdağ protokol yazıyor: 7 maddede uzlaşmışlarKılıçdaroğlu ve Özdağ protokol yazıyor: 7 maddede uzlaşmışlar

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.