Akşener’den Yavaş’a: Korkaklığını partimize operasyonla cesarete dönüştürmeye çalışıyor

Meral Akşener, Mansur Yavaş'ın adaylık teklifiyle ilgili sözlerine ''Korkaklığını, partimize operasyon çekerek cesarete dönüştürmeye çalışıyor'' yanıtını verdi.

Siyaset 8 Mart 2024
Bu haber 3 ay önce yayınlandı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın ‘adaylık çağrısı etik değildi’ sözlerine ”Korkaklığını, partimize operasyon çekerek cesarete dönüştürmeye çalışıyor” yanıtı verdi.

Dün Yavaş, Akşener’in 14 Mayıs seçimleri için kendisine yaptığı ‘aday ol’ çağrısını etik bulmadığını söylemişti. Yavaş ”Oybirliği olsaydı aday olurdum, kazanacağımı düşünüyorum. Akşener, benim cumhurbaşkanı adaylığımda samimi olsaydı ben başka bir partinin üyesiyken, benim hiç haberim yokken bana adaylık çağrısı yapmak yerine aylarca toplanan altılı masada ismimi gündeme getirebilirdi” demişti.

Ankara’da İYİ Parti seçmeninin kendisini desteklediğini ve 23 ilçe başkanının bu yüzden istifa ettiğini belirten Yavaş şunları söylemişti: ”İlçe başkanlarının hemen hemen hepsi istifa etti. Birlikte çalışıyoruz şu anda. Operasyon denecek bir hal yok, biz ‘istifa edin’ demedik. Ankara’da herkes birbirini tanır, bilir. Benden memnunlar açıkçası. Onların benden şikayet edecekleri pozisyon yok. Beraber çalışıldı. Başarı varsa da beraber oldu.”

Akşener: O cesareti gösteremedi

Yavaş’ın yine ‘korkaklıkla’ suçlayan Akşener şunları söyledi: “Partimizin tüm ilçe başkanları istifa etti. Kendisiyle çalıştığını itiraf etti. Yani cesareti İYİ Parti’ye göreymiş, kendisini alkışlıyorum. Adaylığı herkesin önünde teklif ettim ama kendisi millet için o cesareti gösteremedi. Şimdi o korkaklığını, partimize operasyon çekerek cesarete dönüştürmeye çalışıyor.”

 

 

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.