Murat Kurum, Ülkü Ocakları Buluşması’nda: Erdoğan ile Bahçeli arasındaki uyumu belediyede örnek alacağız

AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum Ülkü Ocakları Buluşması’nda “Erdoğan ve Bahçeli arasındaki uyumu belediyede örnek alacağı” dedi.

Siyaset 9 Mart 2024
Bu haber 3 ay önce yayınlandı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Pendik’te Ülkü Ocakları Buluşması’na katıldı.

Ülkü Ocakları ve Ülkücü Hareketin bir aksiyon ve fikir hareketi olarak doğduğuna vurgu yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum ” ‘Hepiniz birer Türk bayrağısınız’ diyen Başbuğ Alparslan Türkeş’ten; ‘Ülkü Ocakları adam gibi adam olanların yarım asırlık Bozkurt yuvasıdır’ diyen Bilge Lider Devlet Bahçeli’ye miras kalan bu kutlu kervan, yürüyüşüne hiç durmadan devam ediyor. Mayasında şehitlerimizin olduğu bu kutlu dava inşallah sizlerin omuzlarında daha da yükselecektir” dedi.

Ne zaman şehitleri ansam hep aklıma şu mısralar gelir diyen Kurum, şunları anlattı:

“Ne zaman şehitlerimizi ansam, aklıma Ali Bülent Orkan’ın şehit edilmeden önceki mektubu gelir. Mamak zindanlarında insanlıktan nasibini almayanların işkencelerine imanıyla, vatan ve millet sevdasıyla dimdik dururken şu satırları kaleme alır: ‘Çok sevinçliyim. Aldığım idam cezası 1 hafta ertelendi. Ama ben 1 hafta sonra öleceğim diye sevinmiyorum. Hatim indiriyordum yarım kalmıştı. Onu tamamlamaya fırsat kazandım ona sevindim.’ Evet, işte bu iman öyle herkese nasip olmaz. Bu dirayet, bu inanmışlık, bu dava ruhu işte bizim Ülkü Ocakları’nın ateşini harlamıştır. Sizler de bugün birer Ali Bülent Orkan, birer Selçuk Duracık, birer Fikri Arıkan’sınız. Bu vesileyle ilk Ülkücü şehidimiz Ruhi Kılıçkıran’dan, Fırat Yılmaz Çakıroğlu’na kadar tüm şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Rabbim bizleri onlara layık eylesin. Biz Ülkücü Hareket’in manevi hazinesi olan ülkücü şehitlerimizin adlarını ve aziz hatıralarını mutlaka ama mutlaka yaşatacağız.”

‘Erdoğan ve Bahçeli arasındaki uyumu örnek alacağız’

İstanbul’u eski günlerine döndürmek için birlikte yola çıktıklarını söyleyen Murat Kurum, “Seçim kampanyamıza; tüm İstanbul sevdalılarıyla birlikte heyecanla başladık ve iki aydır sahadayız. Bir duygumu büyük bir mutlulukla sizlerle paylaşmak istiyorum. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli beyefendinin destekleriyle, dualarıyla yola çıkmak bizim için büyük bir onur olmuştur. Motivasyonumuzu en yüksek seviyeye çıkarmıştır. MHP İstanbul İl Başkanımız Sayın Sertel Selim’in, Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sayın Ahmet Yiğit Yıldırım’ın yanımızda dimdik durmaları bizi ziyadesiyle mutlu etmiştir. Bulduğum her fırsatta, her platformda ifade ettiğim bir hakikati burada da dile getirmek istiyorum. Biz Cumhur İttifakı’yız. Bu kutlu ittifak; Türk milletinin istikbali, son bağımsız Türk devletinin istiklali için kurulmuştur. 15 Temmuz gecesi bu aziz millet tarafından; meydanlarda kurulmuştur. Biz bu tarihi birlikteliği; İstanbul’da zirveye taşıyarak Türkiye Yüzyılı’nın önsözünü İstanbul’dan dünyaya duyuracağız.” diyerek Cumhur İttifakının meydanlarda kurulduğuna dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasındaki uyuma vurgu yapan Kurum, “Çünkü bu ittifak bir kardeşlik ittifakıdır. Bu ittifakta, vatan vardır; bu birliktelikte millet vardır, bu yürüyüşte devlet vardır. Bu duruşta, Yeniden İstanbul, Şimdi İstanbul, Sadece İstanbul duygusu vardır. İşte biz de tüm ekibimizle, AK Parti ve MHP teşkilatlarımızla, Cumhur İttifakımızın diğer ortaklarıyla yollardayız. İstanbul’un tüm ilçelerini, caddelerini ‘İstanbul Sevdası ve İstanbul Şuuruyla’ adımlıyoruz. Milletimize duygularımızı, hedeflerimizi anlatıyoruz; milletimiz de bize beklediğimiz işareti veriyor, bizi kucaklıyor. Milletin işareti açık ve nettir. 31 Mart gecesi bu fetret dönemi son bulacak. Yeniden diriliş dönemi başlayacak” şeklinde ifade etti.

'Murat Kurum kardeşiniz bakarız değil, yaparız diyecek'‘Murat Kurum kardeşiniz bakarız değil, yaparız diyecek’

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.