Başkan açıkladı: Giresunspor’u satmaya hazırız

Giresunspor Başkanı Nahid Ramazan, "Yerli, yabancı, yatırımcı, bu kulübü alabilecek, talipli olabilecek kim varsa arkasında çalışmaya hazırım, kulübü hemen kendilerine vermeye hazırız" dedi.

Spor 25 Haziran 2023
Bu haber 1 yıl önce yayınlandı
Giresunspor'un gelecek sezon giyeceği formaların tanıtım töreni yapıldı.

Süper Lig’den 1. Lig’e düşen Giresunspor’un kulüp başkanı Nahid Ramazan Yamak, Giresunspor tesislerinde düzenlenen “Birlik, Beraberlik ve Vefa Buluşması” toplantısında yaptığı konuşmada, kulübün borçları ve gelecek sezon oluşturmayı planladıkları sponsorluk gelirleriyle ilgili bilgi verdi.

Giresunspor'da büyük kavgaGiresunspor’da büyük kavga

Ara transfer dönemi için ödenmesi gereken borçlar olduğunu vurgulayan Yamak, ocak ayındaki transfer tahtasını açtırmaları için yaklaşık 109 milyon lira, bu sezon takımı tekrar kurmaları için yaklaşık 50 milyon liraya ihtiyaçları olduğunu söyledi. Kulübe sahip çıkılması yönünde çağrıda bulunan Yamak şöyle konuştu: “Ben buradan çağrıda bulunuyorum, yerli, yabancı, yatırımcı, bu kulübü alabilecek, talipli olabilecek kim varsa arkasında çalışmaya hazırım, kulübü hemen kendilerine vermeye hazırız. Kulübü alacak kişilerin sadece ekonomik değil hukuki olarak, altyapı olarak, kulübün sürekliliği olarak, bu kulübün, Giresunspor Kulübü Derneği’nin yüzde 51 hisselerine sahip olup, yüzde 49’unu alabilecek kim varsa çıksın bugün hazırız. Önceki genel kurulda da bu yapılmış verebiliriz. Buraya çıkıp, sahip çıkabilecek bir yönetim varsa, eğer bu parayı sağlayabileceklerse ben hemen kongreye gitmeye hazırım. Kesinlikle bu kulübün koltuk sevdalısı değilim, gerekeni yapmaya hazırız.”

Giresun’dan “Küme düşme kaldırılsın” başvurusuGiresun’dan “Küme düşme kaldırılsın” başvurusu

 

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.