Dilara’dan çifte bronz

Dilara Narin, Bulgaristan'da düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nda kadınlar 81 kiloda silkmede 125, toplamda da 222 kiloyla 2 bronz madalyanın sahibi oldu.

Spor 19 Şubat 2024
Bu haber 3 ay önce yayınlandı
Dilara Narin çifte bronz madalya kazandı.

Başkent Sofya’da gerçekleştirilen Avrupa Şampiyonası’nın yedinci gününde Dilara Narin, kadınlar 81 kiloda podyuma çıktı. Koparmada 97 kiloluk kaldırışıyla dördüncü sırada yer alan milli sporcu, silkmede 125, toplamda da 222 kiloyla 2 bronz madalya kazandı.

Dilara bu başarısı sonrası “Hiç bir yarışma kolay değil, her yarışmanın bir zorluğu var. Daha yeni sakatlıktan çıktım, toparlanmaya çalıştım. Bu yarışmada da ülkem için elimden geleni yaptığımı düşünüyorum. En kötü halimle üçüncü olarak 2 bronz madalya kazandım. Rabbim en iyi hallerimi ve en iyi madalyaları kazandırsın. 2024 Paris Olimpiyat Oyunları’na gitmek için daha çok çalışacağım. Bugün nasibimizde üçüncülük varmış. Bir ay sonra Tayland’da Dünya Kupası var. Orada Paris 2024’ü garantilemek için mücadele edeceğim. Daha çok çalışmam gerekiyor, madalyalarımı antrenörüm Doç. Dr. Kenan Erdağı’na armağan ediyorum” diye konuştu.

Koparmada Polonya’dan Weronika Stubinska Zielinska 103 kiloluk kaldırışıyla ve önce kaldırmanın avantajıyla birinci, Moldova’dan Elena Erighina 103 kiloluk kaldırışıyla ve önce kaldırmanın avantajıyla ikinci, Belçika’dan İlke Lagrou da 103 kiloluk kaldırışıyla üçüncü oldu.

Silkmede Polonya’dan Weronika Stubinska Zielinska 132 kiloluk kaldırışıyla birinciliğe ulaşırken, bu sporcu toplamda da 235 kiloyla ilk sırada yer aldı. Moldova’dan Elena Erighina, 131 kiloluk kaldırışıyla ikinci olurken, toplamda da 234 kiloyla ikinciliği elde etti.

Taha Akgül 11. kez Avrupa şampiyonuTaha Akgül 11. kez Avrupa şampiyonu

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.