Galatasaray- Fenerbahçe derbisi masada sürüyor: Şikâyet üzerine şikâyet

Fenerbahçe'nin 1-0 kazandığı Galatasaray derbisinden sonra nem sarı kırmızılılar hem sarı lacivertliler rakip takım oyuncularının ceza alması için TFF'ye başvuru yaptı.

Spor 24 Mayıs 2024
Bu haber 1 ay önce yayınlandı
19 Mayıs'taki Galatasaray-Fenerbahçe derbisi 1-0 sarı lacivertlilerin üstünlüğüyle kapandı.

Galatasaray- Fenerbahçe derbisi sarı lacivertlilerin 1-0 üstünlüğüyle sona erdi ancak tartışmalar bitmedi. Sarı lacivertlilerden Mert Hakan Yandaş beş, İrfan Can Eğribayat üç, Jayden Oosterwolde ise bir maç ceza aldığı açıklandı. Ancak iki taraf da rakip oyuncuların ceza alması için TFF’ye başvuruda bulundu.

Galatasaray, Fenerbahçeli Serdar Dursun, Joshua King, Bright-Osayi Samuel ve Ferdi Kadıoğlu’nun ceza alması gerektiğini savundu. Sarı kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada şöyle denildi: “19 Mayıs 2024 tarihinde oynanan Galatasaray-Fenerbahçe müsabakasından sonra soyunma odasından paylaşılan görüntülerde Fenerbahçe futbolcuları, teknik heyeti ve diğer kulüp personelleri tarafından sportmenliğe aykırı küfürlü tezahüratta bulunulduğu görülmüştür. İlgili görüntüler Fenerbahçe futbolcusu Jayden Quinn Oosterwolde tarafından Instagram sosyal medya hesabından canlı olarak paylaşılmış ve edilen hakaretler alenileştirilmiştir. Görüntüler incelendiğinde Fenerbahçe futbolcuları Serdar Dursun, Joshua King, Bright-Osayi Samuel ve Ferdi Kadıoğlu’nun yanı sıra Fenerbahçe kafilesinden başka kişilerin de küfürlü tezahürata eşlik ettiği açıkça ortadadır. Bu eyleme iştirak eden şahısların, Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği tarafından görüntüler dikkatlice incelendikten sonra tespit edilerek Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevklerinin gerçekleştirilmesi için bugün sabah saatlerinde kulübümüz tarafından başvuru yapılmıştır. Sürecin yakından takipçisi olacağımız kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Fenerbahçe'ye derbi faturası: Başkan, teknik heyet ve futbolculara ceza yağdıFenerbahçe’ye derbi faturası: Başkan, teknik heyet ve futbolculara ceza yağdı

Fenerbahçe de Kerem Aktürkoğlu’nu şikâyet etti

Fenerbahçe de benzer bir şikâyeti Galatasaraylı futbolcu Kerem Aktürkoğlu için yaptı. Sarı lacivertlilerden yapılan açıklamada “‘Kulübümüz tarafından 19 Mayıs 2024 Pazar günü deplasmanda Galatasaray ile oynadığımız maçın ardından rakip takım oyuncusu Kerem Aktürkoğlu’nun soyunma odası koridorlarında sarf etmiş olduğu hakaretler dolayısıyla Türkiye Futbol Federasyonu Disiplin Müfettişliği’ne şikayet başvurusunda bulunulmuştur. Konu ile ilgili gelişmeler tarafımızca dikkatle takip edilecektir” denildi.

Olaylı derbi sonrası karar çıktı: Üç Fenerbahçeli adli kontrol şartıyla serbestOlaylı derbi sonrası karar çıktı: Üç Fenerbahçeli adli kontrol şartıyla serbest

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.