Galatasaray’dan beş futbolcuya yeni sözleşme

Galatasaray, Barış Alper Yılmaz, Fernando Muslera, Lucas Torreira, Kaan Ayhan ve Abdülkerim Bardakcı'nın sözleşmelerini uzattı. Futbolcular yeni sözleşmelerini törende imzaladılar.

Spor 19 Nisan 2024
Bu haber 3 ay önce yayınlandı
Galatasaray beş futbolcusuyla yeni sözleşme imzaladı.

Bir sezonun sonuna yaklaşmak demek bir transfer sezonunun açılmasına az zaman kaldığı anlamına gelir. Bu açıdan kulüpler yeni sezon kadro çalışmalarına da çoktan başlarlar. Gözlemci raporları ve kadroların eksiklikleri çerçevesinde yeni oyuncu eklemeleri gerçekleşir. Taraftarların iple çektiği ve sosyal medyada, haber sitelerinde, forumlarda saatler harcadığı transfer sezonu böyle geçer.

İşte o transfer sezonuna yaklaşırken Süper Lig lideri Galatasaray iç transferde kritik hamleler yaptı. Sarı-kırmızılılar Barış Alper Yılmaz, Lucas Torreira, Fernando Muslera, Kaan Ayhan ve Abdülkerim Bardakcı ile sözleşme yeniledi. İmza töreni Başkan Dursun Özbek’in konuşmasıyla başladı. Özbek “Muslera, sadece sahada gösterdiği performansla değil, efendiliğiyle de tüm spor severlerin gönlünde taht kurmuş birisidir. Muslera 13 senedir sarı-kırmızılı forma için ter akıtmış, bir gün bile mücadeleden kaçmamış, takımımızın en önemli liderlerinden biridir. Bir yabancı değil, bizden biri. Kendisiyle sözleşme konusunda çok kısa konuştuk. İkiletmedi ‘Sen ne diyorsan, öyledir’ dedi. İlerleyen süreçte camiamızın içinde devam etmesini planlıyoruz. Kendisine teşekkür ediyorum” derken Torreira hakkında “Lucas Torreira takımımızın enerji küpü, orta sahamızın dinamosu. Lucas Torreira’nın başarımızda çok büyük katkısı var. Terinin son damlasına kadar mücadele ettiğine eminiz. Sana güveniyoruz, hep böyle devam etmeni istiyoruz. Seni çok seviyoruz” diye konuştu.

Galatasaray'a dev gelir: 2 milyar 827 milyon TLGalatasaray’a dev gelir: 2 milyar 827 milyon TL

Ali Koç’a gönderme

Özbek Abdülkerim Bardakcı hakkında konuşurken “Abdülkerim Bardakcı… Kimileri sana burun kıvırdı, biz senden hiç şüphe etmedik. Sende performansıyla birçok kişiyi düşüncelerine pişman ettin. Önünde uzun başarılı yıllar var. Sana da büyük bir teşekkürlerimi gönderiyorum” dedi ve Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a mesaj gönderdi. Fenerbahçe de Bardakcı’yı transfer etmek görüşme yapmış ancak taraflar maddi sebepler nedeniyle anlaşamamışlardı. Koç’un Bardakcı’ya istediği ücretten ötürü “Sen o kadar eder misin?” dediği iddia edilmişti.

Özbek “Kaan Ayhan kardeşim, her zaman göreve hazırdır. İhtiyaç olduğunda her pozisyonda oynayıp, aklını ve kalbini kullanan çok değerli bir sporcumuz. Kısa sürede yıllardır bu takımın formasını giyiyormuşçasına bir performans sergiledi. Kendisine teşekkür ediyorum. Barış Alper Yılmaz, Türk futbolunun son dönemdeki yükselen yıldızı. Artık sokaklarda top oynayan çocuklar gol attıktan sonra artık Barış Alper diye sevinmeye başladı. Bu azminden en ufak bir parça bile kaybetmemeni diliyorum” diyerek sözleşme imzalanacak oyuncuları tebrik etti.

İkinci başkan Erden Timur da oyuncuları tebrik ederken kulüpte aile ortamının olduğunu vurguladı. Kaan Ayhan imza atmadan önce “Herkese teşekkür ederim. Yanımda olduğunuz için teşekkür ediyorum. Başkanımıza, Erden ağabeye, hocamız ve takıma teşekkür etmek istiyorum. Takım arkadaşlarım olmasa, belki ben ve hepimiz burada olmayacağız. Çok mutluyum, 1,5 sene önce geldim. Böyle büyük bir camiaya gelmek değil, kalmak daha zor bir beceri. Yönetimi, taraftarı ikna edebildiğim için mutluyum. Burada oturan takım arkadaşlarımı da tebrik ediyorum. İnşallah daha uzun sezonlar geçiririz ve başarılar yakalarız” açıklamasını yaptı.

Fenerbahçe’nin bataryaları yeniden dolar mı?Fenerbahçe’nin bataryaları yeniden dolar mı?

Lucas Torreira “Herkese çok teşekkür ederim. Muslera’ya ayrıca teşekkür ederim, çünkü onun sayesinde geldim” derken Abdülkerim “Başkana ve Erden ağabeye çok teşekkür ederim. Bu kulübün parçası olduğum için çok mutluyum. Geldiğimde iyi oynayarak, efsaneler arasına girmek istediğimi söyledim. İnşallah hayallerim doğrultusunda güzel bir şekilde ilerlerim” dedi. Barış Alper de “Çok mutluyum. Bana bu şansı veren başkanımıza, hocamıza ve Erden ağabeye teşekkür ederim. Her iki taraf için de hayırlı olsun” diyerek yeni sözleşmeye imza attı. 

Muslera duygusal anlar yaşadı

Fernando Muslera duygusal anlar yaşadığı sözleşme uzatma anında “13 yıl.. Dile kolay, bir ömür. Üçüncü kez kontratımı yeniliyorum. Burada güzel yıllar geçirdim. Takım arkadaşlarıma da teşekkür ederim. Hocamıza, Erden Bey’e, Başkanımıza durmadan çalıştıkları ve yanımızda oldukları için teşekkürler. 16 şampiyonluk gördüm ama Galatasaray, Türkiye’nin en büyüğü. Bu yolda devam etmeliyiz. Oyuncu olarak buradayım, ilerde de bu takım bir parçası olmaya sonsuza kadar devam edeceğim” sözlerini dile getirdi.

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.