‘Samuraylar Alman teknik direktörlerin kabusu’

Almanya Milli Takımı'nın başına gelmesi düşünülen isimlerden biri de Stefan Kuntz. Alman basını buna dikkat çekerek Japonya-Türkiye maçından sonra Alman teknik direktörün işinin zor olduğunu belirtti.

Spor 14 Eylül 2023
Bu haber 7 ay önce yayınlandı
Alman teknik direktör Kuntz, Türkiye'de eleştirilerin odağında.

Euro 2024 elemelerinde Ermenistan beraberliği ve ardından hazırlık maçında Japonya karşısındaki kötü oyun Alman teknik direktör Stefan Kuntz’u tartışmaların odağına getirdi. Alman basını kendi milli takımları için ismi geçen Kuntz üzerindeki baskının daha arttığını vurguladı. Türkiye’nin 4-2 yenilgisiyle biten Japonya maçının ardından Alman basınındaki bazı yorumlar şöyle…

Sporx: Belçika’nın Genk kentinde, Alman milli takımının boşalan teknik direktörlüğü için aday gösterilen Kuntz, Japonya’ya karşı verdiği sınavı kaybetti. Japonya, Cumartesi günü Alman milli takımı karşısında aldığı 4-1’lik galibiyetle Hansi Flick’in sonunu getirmişti. Ya şimdi Kuntz? Avrupa Şampiyonası elemelerinde Ermenistan karşısında alınan 1-1’lik beraberliğin ardından Kuntz’a yönelik eleştiriler artmıştı. Genk’teki sınavın ayrılık iddialarını doğrulaması muhtemel.

Milli Takım hocası, Milli Takım kaptanını suçladı…Milli Takım hocası, Milli Takım kaptanını suçladı…

N-Tv: Japonya milli futbol takımı birkaç gün içinde ikinci teknik direktörün görevden alınmasına neden olacak mı? Milli antrenör Hansi Flick’i işinden eden Asyalılar, yaralı Alman antrenör Stefan Kuntz’un takımı Türkiye’yi de yendi. Stefan Kuntz, Türkiye’nin teknik direktörü olarak devam etmek garantisini kaçırdı. Türkiye’nin Belçika’nın Genk kentinde Japonya’ya 4-2 yenilmesi, Alman teknik direktörün üzerindeki baskıyı artıracak gibi görünüyor. Eski profesyonel ve başarılı U21 antrenörü, Avrupa Şampiyonası elemelerinde Ermenistan karşısında alınan 1-1’lik hayal kırıklığı yaratan beraberliğin ardından Türk medyasında sert eleştirilere maruz kalmıştı. Almanya karşısında aldıkları 4-1’lik galibiyetle Japonlar sonunda Hansi Flick’in işini kaybetmesini sağladı. Japonlar şimdi bir sonraki antrenörün sonunu mu getiriyor? Almanya’nın U21 takımını 2017 ve 2021’de Avrupa şampiyonluğuna taşıyan Kuntz, Flick’in yerine geçecek adaylardan biri olarak görülüyor.

Sport Buzzer: Japonya Milli Takımı Alman antrenörler için giderek kabusa dönüşüyor. Samuraylar, Hansi Flick’in Almanya’dan ayrılışını sağladıktan sonra, şimdi de Flick’in olası halefi olarak düşünülen Stefan Kuntz ve Türk takımına acı bir yenilgi tattırdı. Flick’in yerine geçmesi muhtemel adaylardan biri olarak görülen Kuntz’un bu nedenle daha fazla baskı altında kalması muhtemel. Almanya U21 milli takımını 2017 ve 2021’de Avrupa Şampiyonası şampiyonluğuna taşıyan 60 yaşındaki teknik direktör, geçtiğimiz Ermenistan karşısında alınan 1-1’lik hayal kırıklığı yaratan beraberliğin ardından Türk medyası tarafından sert bir şekilde eleştirilmişti. Sözleşmesi 2024 yazına kadar devam ediyor.”

Japonya'dan futbol dersi: Milli takım 4-2 yenildiJaponya’dan futbol dersi: Milli takım 4-2 yenildi

Express: Stefan Kuntz, Türkiye’nin milli futbol teknik direktörü olarak kurtuluş fırsatını değerlendiremedi. Türkiye’nin Japonya’ya 4-2 yenilmesi, Alman teknik direktörün üzerindeki baskıyı artıracak gibi görünüyor. Tıpkı Alman milli takımı gibi Türkler de Japonya karşısında dört gol yedi.

Frankfurter: Stefan Kuntz, Hansi Flick’in yerine milli antrenör olarak geçmeye aday isimlerden biri. Yakında boşa çıkabilir mi? Çünkü Türkiye’de görevden alınmanın eşiğinde. Pazar gününden bu yana Almanya futbolu bir tür olağanüstü hal içinde. Hansi Flick’in görevden alınmasından sonra yerine geçecek isim aranıyor. Son günlerde Flick’in halefi olarak birkaç adayın adı geçiyor. Şu anki favori, bu yılın Mart ayında görevden alınmasından bu yana FC Bayern’de işsiz olan Julian Nagelsmann. İddialara göre Almanya Federasyonu, 36 yaşındaki teknik direktör hakkında görüştü ve Nagelsmann’a şimdiden onay verildi. Nagelsmann’ın yanı sıra Stefan Kuntz’un adı da adaylardan biri olarak geçiyor. Kuntz’taki tek sorun Türkiye’de görev yapıyor olması. Fakat Japonya karşısındaki alınan yenilgi sonrası Kuntz’un işi çok kolay görünmüyor. Ermenistan maçından sonra Kuntz’un görevden alınacağı söylentileri çıkmıştı. Bu söylentiler, Türkiye’nin Japonya’ya karşı oynadığı hazırlık maçında aldığı 4-2’lik yenilgiyle daha da alevlendi.

Norveç'in Haaland'ı varsa Türkiye'nin de Bertuğ'u var!Norveç’in Haaland’ı varsa Türkiye’nin de Bertuğ’u var!

Sportschau: Stefan Kuntz, baskıdan kurtulma şansını kaçırdı. Türkiye’nin Belçika’nın Genk kentinde Japonya karşısında aldığı 4-2’lik yenilgi, Alman teknik direktörün üzerindeki baskıyı arttıracak gibi görünüyor.

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.