100 liralık evlat cinayeti: Uyuşturucu parası için babasına saldırmış

Adana'da uyuşturucu için para isteyen oğlu Hazım Evren'i av tüfeğiyle öldüren Tamer Evren tutuklandı. Evren'in “Para istedi, 200 lira verdim. 100 lira daha istedi. Veremeyeceğimi söyleyince satırla saldırdı" dediği öğrenildi.

Gündem 13 Mart 2024
Bu haber 2 ay önce yayınlandı

Adana’nın Seyhan ilçesi Ziyapaşa Mahallesi’nde müstakil evde bir baba oğlunu av tüfeğiyle öldürdü. 11 Mart saat 13.00 sıralarında uyuşturucu bağımlısı olduğu öne sürülen 38 yaşındaki Hazım Evren ile para istediği babası 66 yaşındaki Tamer Evren arasında tartışma çıktı.

Kısa sürede kavgaya dönüşen olayda Hazım Evren babasını dövüp  mutfaktan aldığı satırla saldırdı. Tamer Evren de duvarda asılı av tüfeğiyle oğlunu göğüs ve sırtından vurarak öldürdü. Evren daha sonra 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayıp hem suçunu itiraf etti hem de yardım istedi. Tamer Evren gözaltına alındı.

Karısını ve oğlunu öldürdü, parçalara ayırdı, şehirler arası taşıyıp tarlaya gömdüKarısını ve oğlunu öldürdü, parçalara ayırdı, şehirler arası taşıyıp tarlaya gömdü

‘Kendimi korumak için ateş ettim’

Cinayet Büro Amirliği’ne götürülen Tamer Evren’in verdiği parayı az bulduğu için oğluyla tartıştığı ortaya çıktı. Evren ifadesinde, “Sürekli para istiyordu. Yine istedi, 200 lira verdim. Alacağı maddeye zam geldiğini söyleyip 100 lira daha istedi. Bakkala borcumuzu ödeyeceğimizi, daha fazla para veremeyeceğimi söyleyince satırla saldırdı. Kendimi korumak için ateş ettim” dedi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Tamer Evren tutuklandı. Yakınlarının cenazesini aldığı Hazım Evren ise toprağa verildi.

Cinayet sarmalı: Babası kızını, kızın arkadaşları da olayı göreni öldürdüCinayet sarmalı: Babası kızını, kızın arkadaşları da olayı göreni öldürdü

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.