Avukatın camdan iterek öldürdüğü kadın, ağabeyinin yanına gömüldü

İstanbul Kadıköy'de, avukat Doğan Can Gündüz tarafından dördüncü katın penceresinden atılarak hayatını kaybeden Fatma Duygu Özkan'ın cenazesi, vasiyeti gereği bir akrabası tarafından genç yaşında öldürülen ağabeyinin yanına gömüldü.

Gündem 17 Ağustos 2023
Bu haber 9 ay önce yayınlandı

İstanbul Kadıköy’de, avukat Doğan Can Gündüz (41) tarafından dördüncü katın penceresinden atıldığı öne sürülen Fatma Duygu Özkan’ın (38) cenazesi, İzmir’de toprağa verildi. Özkan, vasiyeti üzerine 3 yıl önce 36 yaşındayken cinayete kurban giden ağabeyi Olgun Özkan’ın mezarı yanına defnedildi. Tanıklarının, kadının bir erkek tarafından pencereden atıldığını söylemesi üzerine korkunç gerçek ortaya çıkmış ve avukat Gündüz tutuklanmıştı.

Olay, dün saat 20.30 sıralarında Caferağa Mahallesi’nde meydana geldi. 4 katlı binanın en üst katındaki dairenin penceresinden düşen kadını görenler, polis ve sağlık ekiplerine Haber verdi. Olay yerine gelen sağlık görevlileri, kadının hayatını kaybettiğini belirledi. Polis ekiplerinin çalışmasında, düşen kadının Fatma Duygu Özkan olduğu tespit edildi.

Tanıklar sayesinde gerçek öğrenilmişti

Olay sırasında evde olan avukat Doğan Can Gündüz, ifadesi alındıktan sonra bırakıldı. Gündüz, emniyetteki ilk ifadesinde Fatma Duygu Özkan’ı daha önceden tanımadığını, bir arkadaşı aracılığıyla numarasını aldığını ve telefon edip yanına çağırdığını söyledi.

Kadıköy’deki korkunç olayda avukatın yalanını tanıklar ortaya çıkarmıştı Fatma Duygu Özkan’ın vasiyeti yerine getirildi

Avukat tutuklandı

Evde birlikte içki içtiklerini ve sohbet ettiklerini anlatan Gündüz, kendisinin mutfak tezgahının olduğu yerde arkası dönükken, Özkan’ın evin salon penceresinden aşağı atladığını söyledi. Ancak olayla ilgili yapılan çalışmalarda görgü tanıklarının, kadının bir erkek tarafından pencereden atıldığını söylemesi üzerine avukat Gündüz, tekrar gözaltına alındı. Emniyet’teki işlemleri tamamlanan Doğan Can Gündüz, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

İki kardeşin cinayetle biten genç hayatları

Kadıköy’deki korkunç olayda avukatın yalanını tanıklar ortaya çıkarmıştı Fatma Duygu Özkan’ın vasiyeti yerine getirildi

Ayrıca Fatma Duygu Özkan’ın apartmana girdiği anların güvenlik kamerası görüntüleri de ortaya çıktı.

Fatma Duygu Özkan’ın İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndaki otopsi işlemleri sonrası, cenazesi yakınlarına teslim edildi ve İzmir’in Tire ilçesine getirildi. Özkan, vasiyeti üzerine, öğle vakti kılınan namazın ardından, 3 yıl önce akrabası tarafından 36 yaşında öldürüldüğü belirtilen ağabeyi Olgun Özkan’ın mezarının yanına defnedildi.

Denizli'de kan davası: Oğlunun intikamı için kiralık katil tutmuşDenizli’de kan davası: Oğlunun intikamı için kiralık katil tutmuş

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.