Bayram tatilinde ilk iki gün bilançosu: 12 ölü, iki bin yaralı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya bayram tatilinin ilk iki gününde 12 kişinin yaşamını yitirdiğini, yaralı sayısının iki bine yaklaştığını duyurdu.

Gündem 8 Nisan 2024
Bu haber 1 ay önce yayınlandı

Dokuz günlük Ramazan Bayramı tatilinin ikinci gününde de şehir dışına çıkışlar sürdü. İçişleri Bakanlığı emniyet ve jandarma trafik ekiplerinin gerekli önlemleri aldığını açıkladı.

Bakan Ali Yerlikaya kişisel X (eski adıyla Twitter) hesabındaki paylaşımında 7 Nisan’da 572 trafik kazası meydana geldiğini, 408 bin 796 aracın denetlendiğini belirtti. Düne ait kaza sayısı da 651’di.

Yerlikaya devamında şu bilgileri verdi:

“Bayram tatilinin ilk 2 gününde (cumartesi ve pazar) maalesef toplam 12 vatandaşımız hayatını kaybetti. Toplam bin 966 vatandaşımız ise yaralandı. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.”

Sürücüleri uyaran Yerlikaya “Lütfen aşırı hız yapmayalım. Araçlarımızda da otobüslerde de emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim. Trafik kurallarına uyalım. Yolculuklar sizleri sevdiklerinize kavuşturmak için vardır, ayırmak için değil. Lütfen aklımızdan çıkarmayalım; hayatla yarışılmaz” dedi.

Bayramda yollara düşenlere bu şarkı listesi sizler içinBayramda yollara düşenlere bu şarkı listesi sizler için

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.