Otomobilden pompalı tüfekle 2 köpeğe ateş etti ve kendisini böyle savundu: Korktuğum için öldürdüm

Diyarbakır'da seyir halindeki otomobilden pompalı tüfekle ateş edip 2 köpeği öldüren Z.Y. (38), gözaltına alındı. Şüpheli ifadesinde, köpekleri korktuğu için öldürdüğünü söyledi.

Gündem 27 Mayıs 2023
Bu haber 12 ay önce yayınlandı

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesi Bağcılar Mahallesi’nde 24 Mayıs günü öğle saatlerinde silah sesleri duyuldu. Seyir halindeki otomobil, yol kenarındaki bir grup köpeğin yanına yaklaştı. Ardından araçtan bir kişi köpeklere pompalı tüfekle ateş açtı. Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, 2 köpek yere düşerken, otomobil ise hızla uzaklaştı. İhbar üzerine olay yerine polis ve belediye görevlileri geldi. Çok sayıda saçmanın isabet ettiği 2 köpeğin öldüğü belirlendi.

Diyarbakır’da seyir halindeki otomobilden pompalı tüfekle ateş edip 2 köpeği öldüren Z.Y. (38), gözaltına alındı.

Otomobilin plakasının belirlenip şüphelinin yakalanması için Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği (HAYDİ), Asayiş Şube Müdürlüğü ve Bağlar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, çalışma başlattı. Olay yeri ve caddeye çıkan yollardaki Kent Güvenlik Yönetimi Sistemi (KGYS) kameraları incelemeye alındı, otomobilin plakası tespit edilip sahibi belirlendi.

Otomobilden ateş eden kişinin ise Z.Y. olduğu tespit edildi. Z.Y., adresine düzenlenen operasyonla, olayda kullandığı silahla yakalanıp gözaltına alındı. Şüpheli Z.Y. ilk ifadesinde, köpekleri korktuğu için öldürdüğünü söyledi.

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.