İYİ Parti Ordu için teyakkuzda: Oylar çalındı iddiası

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin 16 bin oy farkıyla kaybettiği Ordu’da 25 bine yakın geçersiz oyla ilgili usulsüzlük yapıldığını iddia etti: Milletvekillerimiz oraya gidecek.

Siyaset 3 Nisan 2024

Pazar günü yapılan yerel seçimlerde tartışma çıkan illerden biri Ordu oldu.

Ak Parti’nin mevcut belediye başkanının 16 bin 138 farkla kazandığı Ordu’da seçim sonuçları tartışmalara neden oldu. İYİ Parti adayı Enver Yılmaz, sabah saatlerinde paylaşım yaparak sandıkların 3’te 2’sinde usulsüzlük tespit ettiklerini açıkladı.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener de dün Ordu’ya ve oradaki iddialara ilişkin açıklama yaptı.

Akşener sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Ordu’daki usulsüzlükle” ilgili demokrasiye darbe tabirini kullandı ve bununla iki gündür mücadele ettiklerini söyledi.

İYİ Parti’nin talebi oyların tekrar sayılması

Akşener’in açıklaması şöyle:

“Şimdiye kadar kesinleşen sonuçlara göre Ordu’da 93 bin 992 geçersiz oy olduğu iddia ediliyor.

Yaklaşık 25 bine yakın oyun geçersizlik sebebi ise pusulalarda çift mühür olması… Ancak ne hikmetse; bu çift mühürlü oyların tek ortak özelliği de bir mührün mutlaka İYİ Parti’ye ve Enver Yılmaz’a ait olması… Yeniden sayım yapılması için gereken tüm itirazlarımızı yaptık. Süreci yakından takip etmek üzere görevlendirdiğim arkadaşlarım da bu geceden itibaren Ordu’da olacaklar. Herkes şunu çok iyi bilsin ki İYİ Parti olarak biz; Milletin iradesine gölge düşürmeye heveslenenlere asla geçit vermeyeceğiz. Ordulu vatandaşlarımızın iradesine vurulan bu darbeye asla izin vermeyeceğiz. Ordulunun hakkını, Enver Başkan’ın hakkını, İYİ Parti’nin hakkını hiç kimseye yedirmeyeceğiz.”

İYİ Parti’nin Ordu adayı: Şantaja uğruyorumİYİ Parti’nin Ordu adayı: Şantaja uğruyorum

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.