Seçim sonuçlarının ardından Bahçeli kürsüde: Sonuca herkes saygı duymalı

Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimi sonrasında açıklamalarda bulunan MHP lideri Devlet Bahçeli, sonuçlara herkesin saygı duyması gerektiğini belirterek, “Kesin olmayan sonuçlara göre Erdoğan 13. Cumhurbaşkanı olarak seçilmiştir” dedi.

Siyaset 28 Mayıs 2023
Bu haber 1 yıl önce yayınlandı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimi sonrasında açıklamalarda bulundu. “Türk milleti bugün tarih yazmıştır” diyen Bahçeli, “Yurt içinde ve yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın katılımıyla 2. tur seçimi yapılmış, kesin olmayan sonuçlara göre Erdoğan 13. Cumhurbaşkanı olarak seçilmiştir. Türk demokrasisi ve siyaset tarihine 2 turlu seçim örneği yaşanmakla birlikte seçime katılım örneği de canlığa işaret etmiştir. Bugün 85 milyon Türk vatandaşının tamamı kazanmıştır. Bugün kaynaşma, kazanmıştır. 28 Mayıs 2023 tarihinde yapılan cumhurbaşkanı seçiminin ülkemize, milletimize hayırlı olmasını cenabı Allah’tan diliyorum” dedi.

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin açıklamalarından satırbaşları şöyle:

“Türk milleti bugün tarih yazmış, kutlu varlığına, müstakbel geleceğine tertemiz iradesiyle sahip çıkmıştır.

Yurt içi ve yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın katılımıyla Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nin ikinci tur seçimlerinde kesin olmayan sonuçlara göre Sayın Recep Tayyip Erdoğan 13. Cumhurbaşkanımız olarak seçilmiştir.

Türk demokrasisi ve siyaset tarihinde iki turlu bir seçimin ilk örneği yaşanmakla birlikte k atılım oranının yüksekliği milli ve demokratik şuurun canlılığına işaret etmiştir.

Türkiye’nin demokrasi standartlarında yüksek seviyeye ulaşması ve dünya çapında mukayese üstünlük kazandığı çarpıcı bir gerçek olarak belirginlik kazanmıştır.

Aziz milletimiz demokrasi fethiyle egemenlik haklarını ve tarihi mirasını güçlü şekilde kucaklamış, kardeşlik hukukuyla varoluş namusunu koruyarak Türk ve Türkiye yüzyılı vizyonuyla buluşturma iradesi göstermiştir.

Akşener'den 'makulde buluşma' mesajı: Erdoğan'ı tebrik ediyorumAkşener’den ‘makulde buluşma’ mesajı: Erdoğan’ı tebrik ediyorum

 

‘Ülkemizin önü ardına kadar açıldı’

14 Mayıs’ta yapılan seçimlerde TBMM’de çoğunluğu Cumhur İttifakı’na tevdi eden Türk milleti 28 Mayıs’ta Cumhurbaşkanını seçmiş ve büyük Türkiye ülküsünü tescillemiştir. Hamdolsun ülkemizin önü ardına kadar açılmıştır.

Milletimiz iftira ve inkar siyasetine prim vermemiştir. Yine milletimiz yalan ve yıkım simsarlarına itibar etmemiştir.

Milli geleceğimizin zillete değil zafere müstahak olduğu tescillenmiştir. Dünya birleşmiş ve karşımıza geçmiş ancak Türk milletine sökmemiştir.

Küresel lobi, çıkarcı, eyyamcılar, entrikacılar, provokatörler, tefeciler, bankerler, ABD’sinden AB’ye kadar tüm ülkeler zilletin fermanını okumuş Çanakkale ruhunu, milli mücadele duruşunu aşamamışlardır.

14 Mayıs Seçimleri öncesi Türkiye dört bir koldan ablukaya alınmış her türlü iç ve dış mahreçli operasyonlar küstahça ilerletilip ihya edilmiştir.

Sosyal medya teröristlerinin ahlaksız isnatları, küresel medyanın zehirli emelleri, egemen güçlerin zelil tezgahları, kanlı terör örgütlerinin hain eylem ve telkinleri Türkiye aleyhine çalışan etki ajanlarının alçak faaliyetleri, satılmış anket şirketlerinin sahtekar servisleri, işbirlikçi köşe yazarların bitmek tükenmek bitmeyen rezillikleri, bazı gazetelerin anormal dezenformasyonları, ekranlarından zift gibi kara propaganda yapan televizyonların faaliyetleri…

Milliyetçi söylem İç Anadolu'da işe yaradı. Hem Erdoğan hem Kılıçdaroğlu oylarını artırdıMilliyetçi söylem İç Anadolu’da işe yaradı. Hem Erdoğan hem Kılıçdaroğlu oylarını artırdı

 

‘Gelecek, Türk asrıdır’

Bu tablo gurur verici demokratik asaletin, tarih boyunca tam bağımsızlık onuru olarak tarihe geçmiştir. 28 Mayıs Cumhurbaşkanı Seçimi’nde küresel kuşatma yarılmış, Türkiye kutup yıldızını andıran aydınlığını korumuştur. Bundan sonra gelecek Türk asrıdır.

Türk ve Türkiye Yüzyılı hedefine doğru adımla, doğru adamlar Cumhur’un varlığıyla kudretli bir biçimde atılmıştır. 13. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı yürekten ve samimiyetle kutluyorum.

Dönek ve devşirilmiş siyaset cambazlarını ellerinin tersiyle iten, vatan ve millet sevdalısı aziz dava arkadaşlarıma, Cumhur İttifakı ortak paydasında buluşan kardeşlerimize, Cumhur İttifakı’nı destekleyen aziz milletimin her güzel insanına şükranlarımı sunuyorum.

Bugün kucaklaşma, kaynaşma ve muhabbet kazanmıştır. Kaybeden kötülerdir. Hain ve kötü niyetlerdir. 18 Mayıs 2023 tarihinde Cumhurbaşkanlığı seçiminin ülkemize, milletimize, demokrasimize, gönül ve kültür coğrafyalarımıza hayırlı ve uğurlu olmasını Cenabı Allah’tan diliyorum.

Cumhurbaşkanımızla herhangi bir görüşme bugün gerçekleşmemiştir. Zannediyorum Ankara’ya dönüşlerinde tertiplenen toplantıya davet etmişlerdir. O toplantıya da katılacağım inşallah.

28 Mayıs fetih öncesi bir tarih olarak fethin önemi neyse siyasete de o önemi kazandıracaktır. Önümüzdeki dönemde çok şey değişecektir, herşey değişecektir. Öyle gözüküyor. İnşallah Türkiye değişmez.”

Afet bölgesinde seçim sonucu: Erdoğan 11 ilde oy artırdı, Kılıçdaroğlu üçünde oy kaybettiAfet bölgesinde seçim sonucu: Erdoğan 11 ilde oy artırdı, Kılıçdaroğlu üçünde oy kaybetti

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.