Bodrumspor’da Rıza Karakaya ‘Sözler tutulmadı’ dedi, başkanlığı bıraktı

Süper Lig'e çıkma fırsatını son maçta kaçıran Bodrumspor'da başkan Rıza Karakaya'nın durumu belli oldu. Şartlı olarak yeniden seçilen Rıza Karakaya futbol takımı başkanlığını bıraktı.

Spor 27 Haziran 2023
Bu haber 1 yıl önce yayınlandı
Rıza Karakaya, istediği şartlar oluşmayınca futbol takımının başkanlığını bıraktı.

Bodrumspor, TFF 1’inci Lig’deki ilk yılında Play-Off finali oynayıp Süper Lig’in kapısından döndü. 8 Haziran’da Pendikspor’a 2-1 kaybedilen final sonrası ise başkanlık krizi çıktı. Görevi bırakacağını açıklayan Rıza Karakaya 13 Haziran’daki kongrede başka aday çıkmayınca şartlı olarak yeniden seçildi. Karakaya’nın şartı kendisine verilen sözlerin tutulmasıydı. Yeşil-beyazlı kulüpte amatör liglerden beri 12 yıldır başkanlık yapan Karakaya, sosyal medya hesabından açıklama yaparak yönetimi 3 yıl önce şirketleşen kulübün hakim ortağı Fikret Öztürk’e teslim ettiğini açıkladı.

Emre Belözoğlu ile kavga etti, Arda Turan'ın yanına gittiEmre Belözoğlu ile kavga etti, Arda Turan’ın yanına gitti

“Tutulmayan sözlerin bedelini bırakarak ödüyorum”

Karakaya şunları söyledi: “2009’da evlendim, Bodrumspor yönetimine girdim. 2010’da kızım Derin dünyaya geldi. Süper amatörde başkan oldum, çocuğumla beraber futbol takımımızı büyüttüm. Arkadaşlarımla ve Goca Bodrum taraftarıyla beraber 5 ayrı ligde mücadele ederek Süper Lig’in kapısına kadar dayandık. Ve bugün, ‘Çocuğumu sana emanet ediyorum’ diyerek bu bayrağı daha ileriye götüreceğinden emin olduğum değerli büyüğüm Fikret Öztürk’e teslim ettim. Final maçı sonrası ağzımdan çıkan istifa kelimesini yutmadan Bodrumspor taraftarı olarak hayatıma devam ediyorum. Tutulmayan sözlerin bedelini çocuğum kadar sevdiğim Bodrumspor’umuzun futbol takımı başkanlığını, yani Bodrumspor A.Ş başkanlığımı bırakarak ödüyorum. Helal olsun! Bodrum Belediyesi Bodrum Spor, yani yelken, voleybol gibi birçok çocuğumuza birçok branşta spor yaptırdığımız dernek tarafıyla ilgili ise 1 aylık süre devam ediyor. İlerleyen günlerde devam edip etmeme kararımı bir çocuğuyla 12 yıldır beraber yürüdüğüm yönetim kurulundaki arkadaşlarımla beraber vereceğim. Allah’a emanet olun. Tribünden desteğe devam. En büyük Bodrumspor. Hakkım iyi günde kötü günde desteğini esirgemeyen Asi Tayfa’ya, Goca Bodrum taraftarına ve son günlerde gitme diyerek bize yaşarken ne kadar sevildiğimizi gösteren Bodrum halkına helal olsun. Veda değil bu bir başlangıç.”
Yeşil-beyazlı kulüpte şirket yönetimi için önümüzdeki günlerde devir teslim töreni yapılacağı da açıklandı.

Bir garip transfer iddiası... Sergio Ramos yüzde 43 İnegölspor'da!Bir garip transfer iddiası… Sergio Ramos yüzde 43 İnegölspor’da!

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.