Dursun Özbek savcıları göreve çağırdı: Ali Koç tehdit etti

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, 1-0 kazanılan Hatayspor maçı ardından açıklamalarda bulundu. Özbek, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un açıklamalarına yanıt verdi.

Spor 3 Nisan 2024
Dursun Özbek'ten Ali Koç'a zehir zemberek yanıt.

Fenerbahçe, Olağanüstü Genel Kurulu Ülker Stadyumu’nda yapıldı. Kurul sonunda kongre üyeleri yönetim kuruluna dört konuda yetki verdi. Yetkilerden biri Süper Kupa maçına 19 yaş altı takımla çıkmaktı. Ligden çekilme fikri yaz aylarına kadar rafa kalktı. Başkan Ali Koç, kongrede yaptığı açıklamalarda yine Galatasaray ve Başkan Vekili Erden Timur’u hedef alan açıklamalar da yaptı. Koç, Timur için “Yalanın insan hali” söylemini yineledi.

Bu sözlere Dursun Özbek yanıt verdi. 1-0 kazanılan Hatayspor maçı ardından Özbek “Şampiyonluk yürüyüşümüz devam ediyor. 7 maç kaldı. Hedefimiz 7 maçı da alıp şampiyon olmak” dedi.

Fenerbahçe'de ligden çekilme rafa kalktı, Süper Kupa protestosuna vize çıktıFenerbahçe’de ligden çekilme rafa kalktı, Süper Kupa protestosuna vize çıktı

‘Ülkenin huzurunu düşünmüyor musun?’

Özbek Ali Koç’un kuruldaki açıklamaları için “Şampiyonluk yolunda gündem başka yerlere gidiyor. Bu gidişat Galatasaraylılar’ı memnun etmiyor. Şampiyonlukta çekiştiğimiz rakibimizin başkanı, genel kurulunu topladı. Orada böyle bize hayretlere düşüren açıklamalarda bulundu. Değerli arkadaşlar, neresinden başlayayım bilmiyorum. O kadar büyük kalabalığın önünde Galatasaray Başkan Vekilimi tehdit ediyor. Tehdit ama mutlaka dinlemişsinizdir, tehdidin boyutu da lafzi bir tehdit değil. Topyekün bir tehdit. Bugün, yarın, bundan sonra… Nedir bu yahu! Nedir bu, nerede yaşıyoruz! Hiç ülkenin huzurunu düşünmüyor musun?” dedi.

Özbek “60 milyon taraftara hitap ediyoruz beraberce. 60 milyon insanı provoke etmekle istenmeyen olaylara sebep mi olmak istiyorsun. Bu durumdan birisi vazife çıkarsa benim başkan vekilime bir şey yapsa… Çoluğu çocuğu ailesi var. Tek başına aslanlar gibi dolaşıyor. Başına bir şey gelse… Bırakın onu, büyük bir taraftar kitlesi. Daha taze Trabzon’da bir olay yaşandı. Daha onun ateşi sönmeden tekrar tehditlerle… İlla Galatasaraylı bir yöneticinin değil, bir taraftarın öldürülmesi memnun mu edecek seni!” diyerek sözlerine devam etti.

Özbek, Koç’a seslenerek “Kendisine sesleniyorum. Konuştuğun kelimeleri, akşam gece yatmadan bir daha dinle. Bir daha dinle. O tehditlere, o konuşma tarzına kesinlikle bizden aynı seviyede bir cevap gelmez. Bir şampiyonluk için yapılanlara herhangi bir yorum getirmek istemiyorum. Değer mi? Bir can gitse… Trabzon’da yaşadık işte. Onun üzüntüsü, tartışması bitmeden bir provokasyonla insanları tehdit eden ve buradan vazife çıkaracak insanlar olmasından dolayı çok üzgünüm. Son derece üzgünüm” diye konuştu.

Fenerbahçe lige dönüşü Demirspor'a karşı yapacakFenerbahçe lige dönüşü Demirspor’a karşı yapacak

‘Şampiyonluk tehditle kazanılmıyor’

Özbek açıklamalarına “Ben onun ağabeyi yaşındayım. Şunu bilsin ki, şampiyonluklar öyle tehditle falan kazanılmıyor. Şampiyonlar mertçe, delikanlı gibi sahada mücadeleyle kazanılıyor. Bunu bilmesinden fayda var.” diyerek devam etti.

Özbek, Koç’un Erden Timur hakkındaki söylemleri hakkında “Bu bir değil iki değil. Benzer tehdite TFF’deki bir toplantıda da yapmıştı. Orada da aynı şekilde Erden Bey’i tehdit etmeye kalktı, ben de oradaydım. Gereken cevabı aldı yerine oturdu. Ayıptır yani! Şimdi baktığınız zaman kendisi eğitimli, yurt dışında eğitim görmüş, çok önemli bir ailenin ferdi. Yahu yakışıyor mu! Yakışıyor mu, tekrar söylüyorum. Akşam konuşmasını bir daha dinlesin. Sakin, akıl süzgecinden geçirsin ve yorumunu kendi kendisine yapsın. Hiç bu manada bizi zorlamasın. Galatasaray Spor Kulübü ve Galatasaraylılar onun seviyesine inmeyecek” dedi.

Galatasaray 'bir' attı 'üç' aldı, Okan Buruk rekor kırdıGalatasaray ‘bir’ attı ‘üç’ aldı, Okan Buruk rekor kırdı

‘Savcıları göreve çağırıyorum’

Özbek “Laf bitmiyor. Söylenecek o kadar çok şey var. Buradaki en önemli vurgulanması gereken şey, ülkenin huzuru. 60 milyondan bahsediyoruz, ülke zaten 85 milyon. 60 milyon insanı birbirine kırdırmaya yönelik cümleler duydum ben. Cümleler duydum. Bir ülkede birliği beraberliği tehdit eden konuşma olamaz. Hiç kimseden açık tehdit duymadım ben. Başka bir sektörü çağrıştırıyor yapılan konuşmalar. Acilen buradan Cumhuriyet Savcılarını göreve çağırıyorum. Cumhuriyet Savcılar, resmen hemen hareket etmeliler. Bu konuşma, bu tehdit cezasız kalmaması lazım. Çok üzgünüm değerli arkadaşlar. Bir futbol adamı olarak neyi konuşuyoruz yahu! Birbirimizi tehdit ediyoruz; bugün, yarın, gelecekte” diye konuştu.

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.