Dusan Tadic: Umarım Dzeko’yu gol kralı yapabilirim

Fenerbahçe'nin yeni transferi Dusan Tadic, sarı lacivertlilerinkaptanı Edin Dzeko için konuştu: 'İyi bir insan ve harika bir oyuncu olduğunu biliyordum. Onun takım arkadaşı olduğum için çok mutluyum.

Spor 25 Temmuz 2023
Bu haber 10 ay önce yayınlandı
Sırp futbolcu, Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal'la ilgili övgü dolu sözler kullandı.

Ajax’tan ayrılarak Fenerbahçe’ye imza atan Sırp futbolcu Dusan Tadic, kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu. Yeni transfer, “Şampiyon olmak için en önemli şey birlikte olmak. İyi anlarda da kötü anlarda da birlik olmak gerekiyor. Ancak böyle şampiyonluk gelir. Ancak birlik olursak şampiyon olabiliriz” dedi. Tadic’in açıklamaları özetle şöyle…

Sahaya çıkmak için sabırsızlanıyorum: Bu ailenin bir parçası olduğum için çok mutluyum. İmza atmadan önce de başkanımıza, yönetim kurulu üyemiz Selahattin Baki’ye ve sportif direktörümüz Mario Branco’ya karşı çok iyi duygular hissetmiştim. Buraya geldikten sonra oyuncularla ve teknik heyetle tanıştım, tesisleri gördüm. Daha da mutlu oldum. Taraftarlarımızın önüne çıkmak ve onlarla bir şeyler kazanabilmek için sabırsızlanıyorum.

Türk futbol tarihinin unutulmaz transfer çalımları!Türk futbol tarihinin unutulmaz transfer çalımları!

Umarım Dzeko’yu gol kralı yapabilirim: Gelmeden önce Fenerbahçe’yi tanııyordum ve geçmişte çok iyi oyuncuların burada oynadığını biliyorum. Alex, Roberto Carlos gibi birçok oyuncu sayabiliriz. Çok fazla iyi oyuncu bu kulübün tarihinde yer aldı. Edin Dzeko’nun burada olması benim için iyi bir göstergeydi. Ki bu yıl bu kulübün özel bir şeyler inşa etmesinin göstergesiydi. Zaten onu tanıyordum, sonrasında bana mesaj da attı. İyi bir insan ve harika bir oyuncu olduğunu biliyordum. Tanışınca da bizzat görme imkanınız oluyor. Onun bir arkadaşı ve aynı zamanda takım arkadaşı olduğum için çok mutluyum. Bizim için en önemli olan Fenerbahçe’yi başarılı yapabilmemiz, Fenerbahçe’de başarılı olabilmemiz. Umarım bu sezon onu da gol kralı yapabilirim.

Fenerbahçe kaptanı Dzeko'dan al haberi: Yeni transferler yoldaFenerbahçe kaptanı Dzeko’dan al haberi: Yeni transferler yolda

Liderlik yapmam gerekiyor: Buraya gelirken sayın başkanımız, sayın Baki ve Branco bana, ‘takım içerisinde daha fazla lider ve zor anlarda daha fazla sorumluluk alacak oyuncuya ihtiyaçları olduğunu’ belirtmişlerdi. Ki ben bunun en önemli şey olduğunu düşünüyorum. İyi gitmeyen zamanlarda, iyi olmayan anlarda birbirimizi ayağa kaldırmamız gerekiyor. Zaman zaman güçlü ve sert, zaman zaman iyi olmamız gerekiyor. Hem teknik heyetimiz hem takım içindeki tecrübeli oyuncular olarak şampiyonluk yolunda Fenerbahçe’ye liderlik yapmamız gerekiyor.

İsmail Kartal’ı herkes çok seviyor: Teknik direktör İsmail Kartal’ı gerçekten çok sevdiyorum. Yüz yüze tanıştıkları zaman onun ne kadar iyi bir insan olduğunu gördüm. Burada herkes onu çok seviyor. O kulübü çok iyi biliyor. Kulübün şampiyonluk için neye ihtiyaç olduğunu çok iyi biliyor çünkü daha önce bunu tecrübe etmiş. Her zaman bizi daha iyiye, daha yukarıya çıkarmaya çalışıyor. Futbol için yaşıyor. Tecrübeli futbolcularla da devamlı diyalog içinde. Bizler de onun gibi hepimiz futbol için deliriyoruz. Her detayı daha iyiye götürmek için çalışıyoruz. Bu da benim hoşuma gidiyor. Daha önce çalıştığım hocalarla da bu tarz bir ilişkiye sahiptim. Bunun böyle olmasını seviyorum. Umarım birlikte Fenerbahçe için en önemli olan şeyi ligi kazanırız.

Fenerbahçe'nin Zimbru Chisinau maçı kadrosunun şifreleriFenerbahçe’nin Zimbru Chisinau maçı kadrosunun şifreleri

‘Tadic On Fire’ şarkısını duymak isterim: Tabii ki ‘Tadic On Fire’ şarkısını duymak isterim. Ajax’ta bu moda haline gelmişti, meşhur olmuştu. Hem maç öncesi çalıyordu, hem de maçta taraftarlar söylüyorlardı. Fenerbahçe taraftarının da harika olduğunu duydum. Umarım bu şarkıyı stadyum da duyarım.

Daha da fazlasını istiyorum: 21. yüzyılda en fazla asist yapan yedinci ya da sekizinci oyuncu olmam gerekiyor. Bu şekilde devam etmem gerekiyor. Her zaman daha fazlasını istememiz gerekiyor. Tabiri caize aç olmamız gerekiyor. Şarkıda da belirttiği gibi de daha da daha da fazlasını istiyorum.

Taraftara ihtiyacımız var: Taraftarla kuracağımız bağ çok önemli. Bizim onlara, onların bize ihtiyacı var. Bu vesileyle taraftarlarımıza mesaj vermek istiyorum. Şampiyon olmak için en önemli şey birlikte olmak. İyi anlarda da kötü anlarda da birlik olmak gerekiyor. Ancak böyle şampiyonluk gelir. Ancak birlik olursak şampiyon olabiliriz.

Fenerbahçe Neto ile anlaştı, Calathes krizi çıktıFenerbahçe Neto ile anlaştı, Calathes krizi çıktı

Basketbol maçlarını izleyeceğim: Basketbol takımını da izlemek istiorum. Sırbistan en iyi oyuncuların ve hocaların çıktığı bir basketbol ülkesi. Obradovic bunlardan bir tanesi. Bogdan Bogdanovic. Onun dışında Sırbistan’dan Bjelica, Kalinic gibi Fenerbahçe’de oynamış çok fazla iyi isim var. Fenerbahçe’nin çok iyi basketbol takımı var. O yüzden hep en iyi oyuncuları alıyorlar. Ben de onların Fenerbahçe tarihinin bir parçası olmalarından dolayı mutluyum. Kesinlikle basketbol maçlarını izleyeceğim. Umarım onlar da futbol maçlarını izlemeye gelirler. Bizim için en iyi senaryo iki takımın da şampiyon olması olur. Muhakkak voleybolu da izleyeceğim.

9 yıl şampiyon olmamak kabul edilemez: Yarıştığımız tüm kulvarlarda şampiyon olmayı hedefliyoruz. Çünkü biz Fenerbahçe’yiz. Bunu talep etmemiz gerekiyor. Bu bazen mümkün olur bazen olmaz ama bizim için en önemlisi Türkiye ligini kazanmak çünkü Fenerbahçe gibi bir takımın 9 yıldır şampiyon olamaması, olmaması gereken bir durum. Başkanımız, yönetimimiz, taraftarlarımız, kulübümüz, herkesin hem buna ihtiyacı var hem de hak ediyor. Bizim bunu onlara vermemiz gerekiyor. Her gün çok çalışmalıyız, her şeyi yapmalıyız. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Umarım sezon sonu geldiğinde bunu hem hak etmiş hem de kazanmış oluruz.”

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.