Spor 12 Şubat 2024

Galatasaray Eryaman Stadı için topu TFF’ye attı: Vebali bize ait

Galatasaray'ın ikinci başkanı Metin Öztürk şampiyonluk yarışındaki rakipleri Fenerbahçe ve gelecek hafta oynayacakları Ankaragücü maçının saha zeminiyle ilgili açıklamalar yaptı.

Metin Öztürk’e göre Eryaman Stadı’nda sakatlık yaşanırsa TFF sorumlu.

Galatasaray ile Aroma firması arasında RAMS Park’ta yapılan su sponsorluğu anlaşmasının basın toplantısında Galatasaray 2. Başkanı Metin Öztürk gündeme dair konuştu. Öztürk’ün söyledikleri özetle şöyle…

Fenerbahçe algı operasyonu yürütüyor: Fenerbahçe ile Alanyaspor arasında oynanan ve 2-2 berabere biten maçtaki hakem kararlarına ilişkin kulübümüz gerekli açıklamayı yaptı. Rakibimiz sahada kazanamayınca farklı yaklaşıyor ve algı operasyonu yürütüyor. Şampiyonluk bir emeklilik ikramiyesi değil. 20 takım var. Alanyaspor’un teknik direktörü de söyledi, herkes can derdinde. Bazen iyi oynadığınızda da kaybedebiliyorsunuz.

Verilmeyen iki kırmızı kart var: Her meslekte işini iyi yapanlar ve kötü yapanlar vardır. Hakemler demiyoruz farkındaysanız hakem diyoruz. Dün iki net verilmeyen kırmızı kart ve bir de çok ilginç bir penaltı var. Icardi futbolcumuz biliyorsunuz güreşçi değil. Fenerbahçeli futbolcuyla bir güreşe katıldı o maçta. O günkü hakem bu güreşin doğru olduğunu düşündü, 4-5 hafta futbolcumuzdan uzak kaldık. Dün dokunurken rüzgar biraz herhalde sert esti ki o penaltı verildi. Şampiyonluk yarışımızdaki rakibimiz kendini ümide sevk eden bir puana tutundu.

Galatasaray'ın evi Galatasaray'ın kuralları! Son kurban BaşakşehirGalatasaray’ın evi Galatasaray’ın kuralları! Son kurban Başakşehir

13 maç daha var: Ligde lideriz. Bugün keyifli bir gün ama şunu unutmamak lazım 13 maç daha var. 13 maç 39 puan demek. Ne olur ne biter bilinmez. Tüm rakiplere saygılı olmak lazım. Şampiyonlukta yarıştığımız rakip değil, 20 takımlık bir ligde beş takım Avrupa’ya gidecek. Bu beş koltuk için 8-9 takım mücadele ediyor. Dört takım düşecek 7-8 tanesi onun sıkıntısını yaşıyor. O yüzden herkes üç puanın değil yarım puanın bile peşinde, bu kadar kıymetli. Biz kendi kulvarımızda kendi rakiplerimize bakarken, her birine aynı heyecanla aynı hedefe giderek bakıyoruz. Dün akşam mutluyduk, bitti. Sparta Prag maçı var, adım adım ilerliyoruz.

Sakatlanma olursa vebali o kararı verenlerdedir: Ankaragücü ile maç yapacağız. Eryaman Stadı’nın son görüntüsü futbol oynamaya uygun değil. Bu bizim değil, federasyonun konusu. Atatürk Olimpiyat Stadı’nda İstanbulspor maçını oynamıştık. Futbolcularımız yeşil yeşil olmuştu. Sporcu sağlığı çok önemli. Galatasaray futbolcuları ve Ankaragücü futbolcuları önemli. Yarın oraya gelecek diğerleri önemli. Saha oynanacak durumdaysa çıkar oynarız, biz her yere gidiyoruz. Buna Türkiye Futbol Federasyonu karar verecektir. Deplasmana gittiğimiz bir maçta ‘Şurada, burada oynansın.’ talebimiz olamaz. Hangi sahada oynarsak oynayalım sahanın sporcu sağlığına uygun olması esastır. İki hafta önce saha felaketti. Orada oynanır ve takımlarda sakatlanma olursa vebali o kararı verenlerdedir.

‘Galatasaray’ın sahası standartlara uygun’

Sarı-kırmızılı yönetici İsmail Sarıkaya da kendi statlarının zeminine ilişkin bilgi verdi. Sarıkaya “Sahanın tüm verileri standartlara uygun, aksi taktirde UEFA maçlarını oynayamayız. İngiliz firması tarafından sahanın bakımı yapılıyor. Şu an bir sorun yok. Manchester maçında neredeyse 24 saat yağan yağmura rağmen biz o sahada maç oynadık. İngilizler bile şaşırdı. Sahamızın tüm koşulları standartlara uygundur” dedi.

Galatasaray derbide kazandı, ligde liderliğe uzandıGalatasaray derbide kazandı, ligde liderliğe uzandı

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.